Zdrowie i Uroda

Naderwanie mięśnia brzucha – dlaczego nie powinieneś go lekceważyć?

Szczególnie osoby uprawiające dużo sportu i intensywnie trenujące doświadczyć mogą naderwania mięśni – także mięśnia brzucha. Jest to nieprzyjemna kontuzja wiążącą się często z dużym bólem. Najlepiej nigdy nie lekceważyć takiego stanu i działać, gdy tylko dojdzie do naderwania. 

Naciągnięcie, naderwanie…

Większość osób nie potrafi prawidłowo rozróżnić naderwania od naciągnięcia mięśnia. Wynika to z faktu, że są one do siebie bardzo podobne i dają takie same objawy. Podczas naciągnięcia mięśnia zerwaniu ulega nie więcej niż 5 procent włókien mięśniowych. Gdy jest ich więcej mamy do czynienia z naderwaniem. Można nabawić się obu tych schorzeń poprzez trening czy nadmierne obciążenie w wyniku noszenia ciężkich przedmiotów. Naderwanie oznacza dłuższy powrót do wcześniejszego stanu – naciągnięcie, ponieważ jest lżejsze, pozwala na dużo szybsze osiągnięcie pełnej sprawności fizycznej.

Objawy naderwania mięśnia

Naderwanie mięśnia brzucha jest wyjątkowo niekomfortowe. Podczas ruchu czuje się wtedy, że z mięśniem dzieje się coś niedobrego i nie pracuje on poprawnie. Jest zbyt sztywny, nie można odpowiednio go rozluźnić ani napiąć. Dobrze pamiętać, że każdy uraz jest inny, zatem u jednej osoby będzie on poważniejszy i wymagający dłuższej rehabilitacji, zaś u innego pacjenta zostanie wyleczony bardzo szybko.

Jak postępować?

Nikt nie powinien po prostu czekać i nic nie robić. Naderwany mięsień wymaga szczególnej uwagi i trzeba skonsultować się ze specjalistą. Czekanie może nie pomóc, za to spowoduje jeszcze większy odczuwalny ból i przełoży się na dłuższy proces rehabilitacji.
Wszystkim powinno zależeć na jak najszybszym powrocie do pełni sił, zatem warto skorzystać z innowacyjnego programu ARPwave. Tradycyjne rozwiązania wiążą się najczęściej z wielomiesięcznymi terapiami i powolnym odzyskiwaniem dawnej świetności. ARPwave działa w prosty spos
ób – hamuje powstawanie dalszych przeciążeń, ponieważ wyrównuje proporcje pracy mięśni.

Proces gojenia przechodzi wtedy sprawnie i szybko nawet większe obciążenia nie będą już powodować kolejnych kontuzji mięśni brzucha. W czasie wykonywania rehabilitacji regularnie sprawdza się, czy mięsień brzucha jest przystosowany do zwykłej aktywności danego pacjenta.

Droga do odzyskania formy

Całość terapii poprzedzona jest wywiadem z terapeutą, który przeprowadza badania i wysłuchuje potrzeb i oczekiwań pacjenta. Następnie dopasowuje się ilość koniecznych zabiegów, aby osiągnąć zamierzony cel. Najlepiej przed wizytą jest wykonać badania obrazowe (np. USG), aby przedstawić je podczas badania.

Czemu warto zaufać ARPwave?

Technologia ta powstała już kilkanaście lat temu z myślą o osobach wyczynowo zajmujących się sportem. Stała się popularna i ceniona w Stanach Zjednoczonych, a następnie została uznana w coraz większej ilości państw i rozprzestrzeniła się szeroko na świecie. Wszystko to dzięki jej niezawodności, której można zaufać. Obecnie jest polecana zarówno przez popularnych sportowców, jak i zwykłe osoby uprawiające aktywność fizyczną jedynie hobbystycznie.

Zobacz więcej: https://rehabilitacja-arpwave.pl/naderwanie-miesnia-brzucha-objawy-i-leczenie