Zdrowie i Uroda

Opadające powieki – poważny problem osób w średnim wieku

Patrząc w lustro widzisz zmęczoną twarz ze smutnymi oczami? Oczy przesłaniają ciężkie, jakby za duże powieki? Masz problem z noszeniem okularów, gdyż opadające powieki przeszkadzają Ci je nosić? Ten artykuł może być przeznaczony właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!

Oczy – ważny narząd wzroku i niewątpliwa ozdoba twarzy

Oczy to bez wątpienia wspaniały narząd wzroku pozwalający nam nie tylko oglądać i podziwiać świat i kontaktować się z otoczeniem, ale też ogromna ozdoba twarzy. Oczy wyrażają nasze emocje, komunikują odczucia i przekazują informacje. Jasne i czyste pojrzenie, prosta kreska powiek to atrybut młodzieńczej twarzy.

Niestety, wraz z upływającym czasem, nasza twarz się zmienia. Kształt oczu również. Czasami nie ma to większego wpływu na zakres widzenia, a wyłącznie zniekształca rysy, lecz czasami poważnie zaburza spektrum i przeszkadza w życiu. Jakie jest na to remedium?

Medycyna estetyczna przynosi odpowiedź i skuteczne rozwiązanie w postaci zabiegu plastycznego opadających powiek.

Kto decyduje się zabieg korekcji opadających powiek?

Wraz z upływającym czasem nasza skóra traci elastyczność wraz ze spadkiem poziomu kolagenu w skórze. Grawitacja działająca nieubłaganie na nasze ciało, zmienia rysy twarzy. Wyciąga w dół delikatną skórę, wywołuje bruzdy i zmarszczki.

Sami również znacznie przykładamy się do tego procesu, gdyż palimy papierosy, wysuszamy twarz na słońcu, pijemy alkohol i eksponujemy twarz na mróz.

Osoby po czterdziestym roku życia najczęściej jako pierwsze obserwują na twarzy niechciane efekty czasu, grawitacji, uwarunkowań genetycznych czy niehigienicznego trybu życia. Zgłaszają się do kliniki chirurgii plastycznej, gdyż opadające powieki nadają ich twarzy smutnego, postarzającego wyglądu lub po prostu mają ograniczone pole widzenia i nie mogą swobodnie nosić okularów.

Jak wygląda zabieg chirurgiczny opadających powiek?

Do operacji korekty opadających powiek może przystąpić pacjent pomyślnie zakwalifikowany przez chirurga plastycznego. Przed zabiegiem musi odbyć przynajmniej jedną wizytę informacyjną, na której lekarz wysłucha problemu, postawi diagnozę, opowie o możliwościach, jakie niesie medycyna plastyczna i zleci badania dodatkowe.

Operacja korygująca opadające powieki jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Trwa około trzydziestu minut. Lekarz chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcia wzdłuż fałd skórnych powiek górnych i dolnych. Następnie usuwa nadmiar tłuszczu, tkanki i skóry. Po wykonaniu czynności modelowania, zaszywa bardzo cienkimi nićmi. Blizny całkowicie nikną w naturalnych fałdach skórnych powiek i nie są widoczne po wygojeniu. Film video z zabiegu plastyki powiek znajdziemy http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-powiek/

Jakich efektów można się spodziewać po operacji opadających powiek?

Po rekonwalescencji i całkowitym wygojeniu okolicy oczu, pacjent powinien zaobserwować znaczną poprawę zakresu widzenia, a wygląd „otwartego oka” odmłodzi bez wątpienia całą twarz i nada jej weselszego, rześkiego wyrazu.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu korekcji opadających powiek?

Powrót do zdrowia po zabiegu chirurgicznym opadających powiek przebiega bardzo szybko. Pacjent wraca do pełnej sprawności w ciągu kilku dni. Po siedmiu, do dziesięciu dniach można zdjąć szwy. Pacjent jest proszony, by w tym czasie spać z wyżej uniesioną głową, nie pochylać się bez powodu i nie nosić szkieł kontaktowych.

Czy są efekty uboczne operacji opadających powiek?

Oprócz chwilowego dyskomfortu, zabieg korekcji powiek nie jest dla pacjenta ani bolesny, ani męczący. Może pojawić się drobny problem z suchością oka, nadwrażliwością na światło lub nadmierna łzawość, ale szybko powinien ustąpić.

Na jak długo wystarcza zabieg korekcji opadających powiek?

Operacja opadających powiek poprawia wygląd i zakres widzenia na dziesięć, do piętnastu lat. Wiele zależy od nas samych. Zdrowy tryb życia, unikanie nadmiernego opalania, higieniczne nawyki lub po prostu lepszy zestaw genów pomogą nam cieszyć się efektami dużo dłużej. Zabieg korekcji powiek można powtarzać.