Turystyka

Czemu dobrze jest wysłać dziecko na młodzieżowy obóz snowboardowy?

Zimowe ferie są świetnym czasem na to, by można było wysłać dziecko na obóz snowboardowy. Dobrze jest zatem poznać zalety tego rodzaju obozów dla młodzieży i dzieci.

Czemu warto zapisać dziecko na snowboardowy obóz młodzieżowy?

Snowboardowe obozy młodzieżowe są idealne dla dzieci i młodzieży, które dopiero są początkujące w sportach zimowych oraz dla tych uczestników, którzy umieją jeździć na desce. Dla wszystkich dzieci są przewidziane pierwsze zajęcia na stoku, które umożliwiają podział uczestników pod względem ich umiejętności. Dobrze jest też dodać, że grupy liczą od sześciu do ośmiu, a maksymalnie do dziesięciu osób, co pozwala na to, by instruktorzy mogli się zająć każdym dzieckiem. Przed każdymi zajęciami są prowadzone rozgrzewki, dzięki czemu dzieci będą na tyle rozciągnięte, że bez problemu poradzą sobie z różnymi technikami zjazdu na desce ze stoku.

Każde zajęcia są filmowane, przez co na koniec obozu dzieci mogą przeanalizować wraz z instruktorami swój postęp w nauce. Dlatego też wyjazd dziecka na zimowy obóz snowboardowy jest świetną decyzją, zwłaszcza gdy jest ono miłośnikiem zimowych sportów.

W jakim wieku można zapisać dziecko na obóz snowboardowy?

Co ważne, obozy młodzieżowe są dostępne już dla dzieci od szóstego roku życia do aż osiemnastu lat. Tym sposobem dzieci od najmłodszych lat mogą już poznawać techniki jazdy na snowboardzie oraz to jak powinno się prawidłowo zakładać deskę. Natomiast starsze dzieci mogą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności.

Jakie zakwaterowanie jest zapewnione na obozie?

Obozy te odbywają się w Białce Tatrzańskiej, Poroninie lub też w Wiśle. W każdym mieście dzieci mają specjalnie przygotowany ośrodek, w którym są dostępne pokoje dla uczestników. Najczęściej są to pomieszczenia przyszykowane dla dwóch osób lub maksymalnie pięciu uczestników. Każdy pokój ma swoją prywatną łazienkę, co jest niesamowitą wygodą dla dzieci. Pokoje są dostosowane do codziennego życia, przez co uczestnicy mają w nich zapewnione wszystkie niezbędne rzeczy. Natomiast na terenie ośrodka znajduje się jadalnia, w której są podawane śniadania, obiady oraz kolacje i podwieczorki. Dobrze jest też wspomnieć, że działka, na której jest zbudowany ośrodek, jest całkowicie ogrodzona, co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla dzieci.

Jak można zapisać dzieci na obóz młodzieżowy?

Zapis na wybrany obóz młodzieżowy może się odbyć za pośrednictwem strony https://www.kogis.pl/obozy, na której jest udostępniony formularz zgłoszeniowy. W dodatku jest tam też podany numer telefonu lub media społecznościowe. Dobrze jest też wspomnieć, że od razu na stronie przy wybranym obozie są podane daty wyjazdów oraz długość obozu. Dzięki temu można wybrać taki termin, który jest najodpowiedniejszy. Gdy na obóz jedzie rodzeństwo, to można dostać korzystny rabat.

Dobrze jest też wspomnieć, że obozy snowboardowe dla młodzieży są organizowane w przepięknych górskich miastach, co sprawia, że po zajęciach jest również przewidziany czas na zwiedzanie okolicznych atrakcji, które są dostosowane do wieku uczestników obozów zimowych.