Turystyka

Co oferują dzieciom obozy anime?

Anime cieszy się w Polsce coraz to większą popularnością. Dosięga ona osoby w każdym wieku, ale najczęściej są to dzieci. Tworzą się wtedy specyficzne subkultury, gdzie często na jej członków mówi się „otaku”. Prawdziwą frajdą dla takich dzieci mogą okazać się obozy anime. Co konkretnie oferują takie wyjazdy i jakie atrakcje można tam spotkać? 

Obozy w całej Polsce

Obozy anime organizowane są w niemal w całej Polsce. Jak można się przekonać na https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/ – odbywają się między innymi w Łebie, na Kaszubach lub w Czaplinku. Trwają zazwyczaj kilka dni i są przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym od 10 do 17 lat. Jak można zobaczyć na załączonych zdjęciach – są one bardzo popularne i dostarczają uczestnikom mnóstwo atrakcji. Dodatkową zaletą obozów jest fakt, że organizowane są one nad wodą, czyli nad Bałtykiem czy jeziorami, dzięki czemu dzieci mają okazję spędzić dzień na plaży.

Atrakcje podczas obozów

Praktycznie każdy dzień mija uczestnikom obozu na innej aktywności. Bardzo popularny wśród fanów anime jest cosplay. Polega on na przebieraniu się w różne postacie z ulubionych mang i seriali. Dzień zaczyna się wtedy od przygotowania projektu ubrania, a potem tworzeniu go od podstaw. Obozy anime mają do dyspozycji mnóstwo przebrań czy peruk, które pomogą upodobnić się do ulubionej postaci.

Organizatorzy obozów pomagają też nauczyć się rysować mangi. Fani anime bardzo często są uzdolnieni plastycznie, a dzięki wyjazdowi mogą udoskonalić swój warsztat. Japońskie rysunki są bardzo specyficzne, dlatego przyda im się solidna nauka od podstaw. Wyjazd to także okazja do sprawdzenia swoich kulinarnych umiejętności. Na obozie uczy się dzieci tworzenia słodyczy czy potraw, które najczęściej zjada się w serialach. Nie zabraknie tutaj curry, sushi, naleśników harujaku czy popularnych słodyczy zwanych pocky.

Wieczorne zabawy

Wieczór to dla uczestników obozu okazja do kolejnych atrakcji. Często organizuje się tu koncerty, gdzie gra się muzykę j-popową, która często znajduje się w openingach i endingach seriali anime. Nie zabraknie również bardzo popularnej ostatnimi czasy muzyki k-pop. Zdarzają się nawet dyskoteki, gdzie puszcza się ulubione zespoły uczestników. Organizuje się też oczywiście pokazy najlepszych zdaniem otaku anime. Uczestnicy gromadzą się wtedy w świetlicy i oglądają tyle odcinków na ile tylko mają ochotę.

Dużą atrakcją są również quizy, które sprawdzają wiedze uczestników na temat anime i mangi. Istnieją różne kategorie, gdzie część uczestników sprawda się ze starszych produkcji, a część z zupełnie nowych. Popularne są również kalambury, gdzie trzeba naśladować ulubioną postać z serialu. Quizy mogą przyjmować formę drużynową, która przypomina wtedy teleturniej. Fani cosplayu mają również jeden wieczór dla siebie, gdzie prezentują swoje stroje reszcie uczestników. Wybiera się wtedy uczestnika, który najlepiej zaprojektował swój strój. Coś dla siebie mają również fani japońskich gier, w które będą mogli pograć na konsolach czy komputerach.